Blog > Komentarze do wpisu
"Jestem tu od wieków" Mariolina Venezia

Książkę tę wygrałam parę miesięcy w konkursie na blogu u Lilybeth. I była to moja pierwsza wygrana książkowa w życiu :-)

"Jestem tu od wieków" to saga rodzinna, której zasadnicza akcja toczy się w uroczym miasteczku na południu Włoch. Obejmuje 150 lat historii kobiet z jednej rodziny - każda z nich jest inna, wyznaje inne wartości, ma inne oczekiwania i różną determinację związaną z dążeniem do realizacji założonych przez siebie życiowych celów.

Ów szeroki przekrój bohaterek w moim odczuciu okazuje się jednak w miarę czytania słabym punktem powieści. Dzieje się bowiem tak, że jak już uda nam się którąś z nich poznać nieco lepiej i polubić, to akcja natychmiast przenosi się na jej córkę. A o niej samej już nic w zasadzie się nie dowiadujemy. Brakowało mi bardzo pogłębienia tych postaci, śledzenia ich dalszych losów. Czytając miałam wrażenie, że autorka przeskakuje zbyt szybko po różnych problemach i daje czytelnikowi zbyt mało czasu, by lepiej zrozumiał  wykreowanych przez nią bohaterów. 

Bardzo jest jednak miły klimat tej powieści, szczególnie tych fragmentów najbardziej oddalonych od nas w czasie.

I bardzo podoba mi się okładka :-)

czwartek, 04 sierpnia 2011, karolina_kozlowska

Polecane wpisy

  • Przenosiny...

    Jedyne co w życiu stałe to zmiana... W związku z tym zapraszam wszystkich czytelników pod nowy adres mojego bloga: http://ksiazkizmojejpolki.blogspot.com/᥿

  • One Lovely Blog Award

    Otrzymałam od Paidei zaproszenie do zabawy One Lovely Blog Award. Więc spróbujmy... Informacje wstępne (z tym będzie najłatwiej): Jeżeli Wasz blog został wytyp

  • "Nuda" Alberto Moravia

    Czytam, czytam, a nie mam czasu by napisać co... "Nuda" - ostatnio przetłumaczona na polski książka autora, którego wcześniej znałam z bardzo udanych opowiadań.

Komentarze
Gość: Dominika, *.adsl.inetia.pl
2011/08/04 22:20:05
Koncept trochę podobny jak w "Ogrodzie wiecznej wiosny", chociaż tam trochę mniej tych bohaterek, ale w moim odczuciu średnio wyszło.
Może sięgnę po "Jestem tu od wieków", bo bardzo lubię opisywanie całych rodów, szczególnie koncentracja na kobietach.
-
2013/01/21 09:45:06
Książka równie ciekawa co pit 37 druk 2012, lepiej już przeczytać rozporządzenia o e-deklaracji.

PustaMiska - akcja charytatywna