Blog > Komentarze do wpisu
"Kaznodzieja" Camilla Lackberg

To była lektura w sam raz na sobotę - na chwilowe oderwanie się od stresów z tygodnia, na chwilowe zatopienie się w innym, książkowym świecie: bo jak się zaczyna tę 400 - stronicową lekturę, to nie sposób oderwać się przed doczytaniem jej do końca.

Czy jest tak rewelacyjna?

Nie.

Historia jest dość typowa. Mały chłopiec znajduje w wąwozie zwłoki młodej kobiety. Po przyjeździe policji i innych odpowiednich służb okazuje się, że pod tymi zwłokami ukryte są dwa inne ciała. Zostają zidentyfikowane jako ofiary zaginięcia sprzed wielu lat - sprawy, której wówczas nie udało się wyjaśnić. Wszystkie ofiary mają takie same obrażenia i wydaje się, że zbrodnie mógł popełnić ten sam przestępca. Od samego początku wiadomo, że w całą sprawę zamieszana jest rodzina Hultów - wewnętrznie skłócona, posiadająca liczne tajemnice i skomplikowane relacje personalne.

Standardowo, trochę miejsca musi być też poświęconego na tematy związane z osobistym życiem policjanta, który prowadzi dochodzenie. Cała akcja rozgrywa się w sezonie letnim, panują niespotykane jak na Szwecję upały, partnerka Patrika jest w bardzo zaawansowanej ciąży, a do ich domu - jako że znajduje się on w turystycznej miejscowości nad jeziorem - przyjeżdżają proszeni albo mniej proszeni goście, którzy chcieliby skorzystać z darmowego noclegu. Te wątki "osobiste" przedstawione są z dość humorystycznie.

Skoro historia jest typowa i nic nie zaskakuje, to dlaczego tak fajnie się te książkę czyta? Bo jest po prostu dobrze opowiedziana, wpisuje się dobrze w ramy "klasyki" kryminału szwedzkiego.

wtorek, 19 lipca 2011, karolina_kozlowska
Tagi: Camill

Polecane wpisy

  • Przenosiny...

    Jedyne co w życiu stałe to zmiana... W związku z tym zapraszam wszystkich czytelników pod nowy adres mojego bloga: http://ksiazkizmojejpolki.blogspot.com/᥿

  • "Kamieniarz" Camilla Lackberg

    To trzecia powieść z tej serii, po którą sięgnęłam. Tym razem mamy do czynienia ze śledztwem w sprawie zabójstwa kilkuletniej dziewczynki. Podobnie jak i w popr

  • "Ofiara losu" Camilla Lackberg

    Czwarty z serii kryminał Camilli Lackberg. Podobno gorszy, niż poprzedzające je tomy. Tego ocenić nie mogę - to pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam

Komentarze
izabella_g
2011/07/20 09:14:21
Ten cykl jest fajny przy 1-2 książce, zaczynam u Ciebie wyczuwać oznaki przesytu:). Btw- czytałaś "Nocną zamieć"?
-
niedopisanie
2011/07/20 11:03:10
Bardzo lubię książki tej autorki - tej jeszcze nie czytałam, ale mam w planach :)
-
karolina_kozlowska
2011/07/20 11:25:24
Nie, nie czytałam "Nocnej zamieci". Ale rozumiem, że polecasz?
Nie czytałam też jeszcze żadnej książki Jo Nesbo - jakoś koło mnie w bibliotece trudno tego typu literaturę znaleźć, niestety biblioteka nie pobiera kar za przetrzymywanie książek, od każdego czytelnika zbiera jedynie opłatę roczną w wysokości 5 PLN i przez to nie ma zbyt dużego budżetu na zakup nowych pozycji...
-
paideia
2011/07/20 11:58:45
Witam! Nominowałam cię do nagrody "One Lovely Blog Award".. Wiem, że nie wszyscy lubią tego typu zabawy, ale jeśli sprawi ci ona radość, będzie mi miło :)
-
izabella_g
2011/07/20 20:05:14
O Nesbo tym razem nic nie napisałam:).
Zamieć przeczytałam właśnie w ramach kolejkowa (i polecam oczywiście), ale jak na złość to już zamknięta kolejka bo wymiana i takie tam, więc na polecanie już trochę za późno:(.
-
karolina_kozlowska
2011/07/20 20:42:04
@izabella_g - wiem, że tym razem nie pisałaś, ale cały czas pamiętam, że to jest jeden z tych szwedzkich autorów powieści kryminalnych, którego polecałaś :-)
-
karolina_kozlowska
2011/07/20 20:43:26
@ paideia - bardzo dziękuję za zaproszenie, z chęcią skorzystam. Jutro powinnam mieć trochę wolnego czasu na zastanowienie się, co też ciekawego mogę o sobie napisać :-)
-
2014/12/01 18:05:08
Kaznodzieja był okej ale jest to dla mnie książka, w której jeden z wątków potrafi skutecznie mnie do lektury zniechęcić. Jak to jest, że ten producent zabudów samochodowych w ogóle ma tam racje bytu? Jest to dla mnie niepojęte i wypacza ciekawą historię...

PustaMiska - akcja charytatywna